EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY, INNOWACJE, KOŁA ZAINTERESOWAŃ:

W Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, oraz w szkołach filialnych w Mleczkowie i Gulinie uczniowie mogą uczestniczyć w różnych zajęciach pozalekcyjnych. Ponadto od roku szkolnego 2013/2014 w naszej szkole realizowane są aż 3 innowacje:

• Matematyczna dla oddziału przedszkolnego - "Rozwijanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów klas 0- IV" nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz matematycy klas IV autorki: Edyta Gruszczyk Kolczyńska i Ewa Zielińska
  • Matematyczna dla kl. IV "Wspomaganie rozwoju umysłowego oraz edukacja matematyczna dzieci w II roku szkolnej edukacji, autorki: A. Mizera, E. Banach, M. Niestój, R. Nowak, M. Sławińska, R. Rdzanek, D. Olędzka
  • Z j. angielskiego - "English and ICT for me - czyli otwieramy okna na świat od najmłodszych lat" dla kl. V, autor Agata Brandys (kontynuacja)
  • Z wychowania fizycznego "Łączy nas piłka" dla kl. V i VI, autor Radosław Senator (kontynuacja)
  • Innowacja pedagogiczna dla klas V "Potrafię udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej" autorstwa Anny Borysiuk.