POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

Częścią zajęć warsztatowo-szkoleniowych był wstęp na próbę Zespołu. Przez ponad godzinę,
w niezwykłych okolicznościach uczniowie mogli ,,podglądać'' artystów Mazowsza. II część zajęć to: projekt pt. "KULISY MAZOWSZA", czyli niezwykła wycieczka po siedzibie Zespołu "Mazowsze". "Kulisy Mazowsza" to arcyciekawa propozycja nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. W zabytkowym Pałacu w Karolinie mogły one: 1. Posłuchać opowieści o trudnych początkach i niezwykłej karierze Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", o założycielach, o ich marzeniach i ich spełnieniu, 2. Obejrzeć ciekawe zbiory pamiątek i podarunków, jakie Zespół przywoził do swojej siedziby z tournée zagranicznych i koncertów w Polsce, 3. Poznać bliżej postaci Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej, Tadeusza Sygietyńskiego i Stanisława Jopka odwiedzając ich sale pamięci. Zachwyt ,, Zakrzewiaków ''wzbudziły liczne ekspozycje kostiumów scenicznych. Są to w większości oryginalne dzieła artystów ludowych.
Wykonane z wykorzystaniem naturalnych surowców, jak wełna, len, konopie, tradycyjną dla danego regionu metodą są niewątpliwą perełką ,,Matecznika ''.
Dla uczestników projektu ,, Poloneza czas zacząć'', kontakt ze światem znanych i podziwianych artystów będzie zapewne niezapomnianym przeżyciem. Z tym większą niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu do siedziby Zespołu, tym razem na taneczny spektakl edukacyjny dla dzieci w inscenizacji PZLPiT "Mazowsze".