Prezes stowarzyszenia - Agata Brandys
przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Monika Sławińska
zastępca - Anna Biernat-Gołąbek
skarbnik - Marta Lis

Stowarzyszenie Zakrzewiaki działa na terenie Gminy od 2009r. Jego główne cele to:

1. Wspomaganie organizacyjno - rzeczowe działalności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie.
  2. Wspomaganie wszelkich działań zmierzających do rozwoju kultury regionu i promocji okolic gminy Zakrzew, w szczególności przez propagowanie jej walorów krajobrazowych, turystycznych, wypoczynkowych oraz folklorystyczno - kulturowych.
  3. Udzielanie pomocy w sytuacjach kryzysowych dzieciom, młodzieży i rodzinom.
  4. Prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną.
  5. Udzielanie pomocy rodzicom i wychowawcom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i opiekuńczych.
  6. Upowszechnianie wiedzy o prawach człowieka, interweniowanie w przypadkach naruszeń praw człowieka zapisanych w dokumentach ratyfikowanych przez państwo polskie.
  7. Szerzenie oświaty zdrowotnej, ekologicznej.
  8. Działalność wspomagająca rozwój sportu i krzewienie kultury fizycznej.
  9. Promowanie nauki języków obcych.
  10. Upowszechnianie umiejętności korzystania z nowoczesnych technik teleinformatycznych.
  11. Edukacja społeczno-prawna.
  12. Prowadzenie działalności przeciwdziałającej powstawaniu bezrobocia wśród młodych ludzi.
  13. Kształtowanie osobowości młodych ludzi.
  14. Prowadzenie działalności edukacyjnej, opiekuńczej, wychowawczej.
  15. Inicjowanie i realizacja działań na rzecz osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem ich integracji w środowiskach lokalnych.
  16. Rozwijanie międzynarodowej współpracy młodzieży.
  17. Działania na rzecz zapobiegania marginalizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  18. Umacnianie partnerskiej współpracy organizacji pozarządowych z administracją publiczną wszystkich szczebli.
  19. Rozwijanie współpracy i standardów działania oraz umacnianie poczucia tożsamości środowiska organizacji pozarządowych.
  20. Rozpoznawanie zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych przez młodych ludzi.
  21. Rozwijanie twórczości i kreatywności dzieci i młodzieży.
  22. Rozwijanie idei wolontariatu.