Świetlica

Świetlica w naszej szkole zapewnia opiekę dzieciom w bieżącym roku szkolnym w godzinach od 7.00 do 16.30, pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Mieści się ona w dużej sali wyposażonej
w nowe, kolorowe meble, ciekawe gry dydaktyczne oraz kąciki: zabaw, czytelniczy, multimedialny, teatralny, do odrabiania lekcji i nauki własnej. Przychodzą do niej dzieci z klas I - III oraz dzieci dojeżdżające. W ramach pobytu w świetlicy dzieci mogą odrabiać lekcje i rozwijać własne zainteresowania. Czas w świetlicy upływa nie tylko na zabawie, dzieci biorą udział w zajęciach czytelniczych, rytmicznych, muzyczno-ruchowych, sportowych, praktyczno-technicznych, plastycznych, tanecznych, teatralnych oraz komputerowych. Organizujemy wszelkiego rodzaju konkursy i turnieje, np. ze znajomości literatury dziecięcej, sprawnych rąk, warcabowy, taneczny, quizy o tematyce ogólnej lub przedmiotowej oraz wystawy prac wykonywanych przez dzieci podczas zajęć i czasu wolnego. Bierzemy też udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Gdy dopisuje pogoda dzieci spędzają czas na powietrzu, chodzimy na spacery lub na boisko. Mamy do dyspozycji piłki, skakanki, rzutki, chusty, organizujemy różne gry i zabawy zespołowe ( np. dwa ognie, mecze piłki nożnej, zabawy w kolory, klasy itd.) Nasza świetlica oprócz wielu ciekawych gier i zabawek posiada również sprzęt audiowizualny, który wykorzystujemy do projekcji filmów animowanych, młodzieżowych, familijnych i dydaktycznych. Zapraszamy również na nasze imprezy okolicznościowe organizowane z okazji obchodzonych świąt, uroczystości, bądź dla podtrzymywania starych tradycji (Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Karnawał itp.)
W tym roku szkolnym pasowanie uczniów klas pierwszych na Świetliczaka wpisało się na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych.

• Zapisy do świetlicy trwają do 5 września (dotyczy również dzieci, które uczęszczały na świetlicę
    w roku poprzednim).
  • Formularz zgłoszeniowy z danymi dziecka i osób upoważnionych do jego odbioru, można pobrać
    w świetlicy lub wydrukować z poniższego pliku.
  • Wypełniony formularz należy jak najszybciej (nie później niż do 5 września) złożyć u kierownika świetlicy lub sekretariacie szkoły.