Szanowni Państwo,

 

Tradycyjnie już w okresie Świąt Bożego Narodzenia Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Zakrzewiaki” przygotowuje występ bożonarodzeniowy. Tym razem padło na ponad stuletnie dzieło Lucjana Rydla pod tytułem „Betlejem Polskie”. Dzieło napisane wówczas ku pokrzepieniu serc.

Fabuła tego jasełkowego przedstawienia dzieje się w Polsce, a Maleńki Jezusek wg autora, urodził się w mroźną zimę, w szopie z widokiem na Wawel. W spektaklu pojawiają się postaci ważne w polskiej historii. Herodem jest u niego car Rosji, a trzej królowie to władcy Polski: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. Lucjan Rydel naszkicował obraz skomplikowanych losów Ojczyzny. 

W przedstawieniu usłyszeliśmy kilka pięknych kolęd i pastorałek, wśród nich „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Mizerna cicha”, jak również ponad stu pięćdziesięcioletnią kolędę żołnierska „Idzie wiarus stary”.

W przedstawieniu wzięło udział osiemdziesięcioro aktorów, w tym najmłodsi, którzy są w zespole z nami od niedawna. 

Mamy nadzieję, że ta barwna i zróżnicowana opowieść przypadła do gustu zarówno starszym, jak i najmłodszym widzom. Przedstawienie miało bawić, wzruszać i skłaniać do refleksji…

 

Marta Lis

 

 

IV Orszak Trzech Króli w Zakrzewie

Około tysiąca osób wzięło udział w orszaku zmierzającym do szopki, by pokłonić się Dzieciątku.

W wydarzeniu jak co roku aktywny udział wzięła nasza szkoła. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

 


 

Akademia z okazji Święta Niepodległości 2019

W żołnierskiej pieśni... 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

 

 

 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ 

IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W ZAKRZEWIE

 

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Szkoły Filialnej w Mleczkowie. W tym roku przypada 80-rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego oprawa tego święta była niezwykle patriotyczna. Biało-czerwone kotyliony, dekoracja, bezbłędnie odśpiewany hymn Polski oraz pięknie wyrecytowane wiersze zrobiły wrażenie na wszystkich.

To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 25 października 2019r. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający-wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas I wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia.

Podniosłą uroczystość rozpoczął ks. proboszcz Ireneusz Kosecki, który całą brać szkolną oddał pod opiekę Opatrzności Bożej i uroczyście pobłogosławił. Następnie pani dyrektor szkoły Ewa Bartel powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której ,,oddała głos’’. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły 61 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania czekało ich uroczyste i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym, wielkim ołówkiem, którego dokonała pani dyrektor szkoły Ewa Bartel oraz pani Zofia Maj - dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Informacji i Kultury w Zakrzewie. ,,Pasuję Cię na ucznia’’ – mówiła dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Potem było mnóstwo życzeń i prezentów. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ,,słodkie’’ przyjęcie dla swoich podopiecznych. 

Dzień ten z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach nasze szkoły.

Marzena Chłopecka

 

 

 

 

 

KURAKAS - WYSŁANNICY INKÓW

22 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej i niecodziennej lekcji muzyki. Był to występ zespołu Kurakas z Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz" . To peruwiańsko-polska grupa muzyczna, która prezentuje muzykę ludów Ameryki Łacińskiej. Na występie można było zobaczyć i posłuchać brzmienia tradycyjnych instrumentów charakterystycznych dla tej grupy etnicznej, takich jak: zampońas, quena, chajchas, bombo, charango. Dzieci brały udział w konkursach i miały okazję zaśpiewać, zatańczyć i zagrać z zespołem.

 

 

 

Plejada gwiazd na koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

 

Odpady były, są i będą

Nie ma możliwości, żeby śmieci nagle przestały powstawać, dlatego uczniowie naszej szkoły musieli uświadomić sobie ich istnienie i nauczyć się z nimi postępować. Służyły temu zajecia proekologiczne przeprowadzone dla nich w dniu 2 października 2019 przez przedstawiciela Radkom-u. Uczniowie poznawali sposoby ograniczania odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym, właściwej segregacji odpadów i recyklingu.

 

 

 

CodeWeek w naszej szkole

CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania, odbywa się w całej Europie. W tym roku również nasza szkoła brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie klas 4, 5, 6 oraz 7 brali udział w zajęciach dotyczących programowania.

 

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Radomiu i powiecie.

Najlepszym wynikiem egzaminów w naszej szkole okazał się Patryk Firlej ogromne gratulacje :D

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
Życzymy wszystkim słonecznych, pełnych wrażeń i BEZPIECZNYCH wakacji!!!

W dniu 17go czerwca 2019 roku oficjalnie pożegnaliśmy się
z absolwentami naszych 8 klas.

Wizyta Biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej Piotra Turzyńskiego

Bądź pozdrowiony Gościu nasz!

Świeto Konstytucji

Święto Flagi

Święto Pracy

Uczniowie Gimnazjum oraz Publicznej Szkoły Podstawowej zaprezentowali nam historyczną opowieść
o losach Hubala oraz Polsce

Pasowanie na czytelnika i świetliczaka

 

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, które odbyło się 21 marca 2019r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika i świetliczaka to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki  
oraz świetlicy. Po przedstawieniu przygotowanym przez asystentów bibliotecznych, pierwszaki – skupione i poważne uroczyście  przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z innych mądrości
i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a także świetnie zdały egzamin ze znajomości regulaminu świetlicy. Po przyrzeczeniu nastąpiło  wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wypożyczenie pierwszej książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka
i świetlica będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów.

Cieszymy się, że wkrótce do nas dołączycie!

 

Kurs Zastępowych i Przybocznych

23 marca w godzinach od 9:00 do 20:30 w naszej szkole odbył się Kurs Zastępowych i Przybocznych dla wszystkich drużyn z powiatu radomskiego.
27 uczestników kursu otrzymało patenty zastępowych.

 

Światowy dzień liczby Pi

14 marca nasi uczniowie włączyli się w świętowanie Dnia Liczby Pi. Były prelekcje na temat tej tajemniczej liczby oraz pyszne Pi-erniczki, dla wszystkich którzy ją poznali. Okazało się, że nie taka straszna ta niewymierność...

Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku w PSP na Bielisze

13 marca nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku zorganizowanym w PSP
na Bielisze. Udało na się wywalczyć dwa zaszczytne tytuły: Mistrz Rachunku wśród klas czwartych - Kacper Kalbarczyk oraz Mistrz Rachunku wśród klas ósmych - Aleksandra Michalik. Serdecznie gratulujemy!!! Wszystkim pozostałym uczniom, którzy nas reprezentowali ogromnie dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej Szkoły.

 

Koncert i spotkanie

Koncert Krzysztofa Orzechowskiego, muzyk multiinstrumentalista, wolakista.
Spotkanie z wybitnym muzykiem ludowym, finalistą IV edycji programu TVN Mam Talent Góralem z Beskidu Żywieckiego Panem Jacentym Ignatowiczem.

 

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka
w klasach II naszej szkoły

Piękne wspomnienia z uroczystości Dnia Babci
i Dziadka. Przeżyjmy to jeszcze raz

Bezpieczne ferie zimowe 2019

Na dzień przed rozpocząciem zimowych ferii 2019 na mazowszu w naszej szkole odbył się apel
o rozwagę i zachowanie szczegółnej ostrożności podczas zabaw w czasie ferii.

Gościli u nas przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie panowie: Sławomir Pachniak oraz Mirosław Molga, którzy wraz
z zespołem nauczycieli przeprowadzili szkolenie na temat zachowania w trudnych sytuacjach min. na lodzie. Obejrzeliśmy przygotowane przez uczniów naszej szkoły prezentacje multimedialne na temat bezpiecznych ferii oraz filmów ku przestrodze Państwowej Straży Pożarnej
w Radomiu.

 

Orszak Trzech Króli w Zakrzewie

"Odnowi Oblicze Ziemi"
Po raz trzeci ulicami Zakrzewa przeszedł Orszak Trzech Króli.
Organizatorami byli: parafia św. Jana Chrzciciela, szkoła podstawowa, gimnazjum, przedszkole oraz gmina Zakrzew.

Trzy kontynenty...
Azja, Afryka, Europa.

Za pośrednictwem Radia Plus Radom chcielibyśmy przybliżyć Państwu to co działo się dziś w naszej gminie.

Więcej szczegółów już wkrótce...
Zapraszamy

 

Spod Anielskich skrzydeł

Zespół Zakrzewiaki oraz małe Zakrzewiaki wprowadziły całą społeczność szkolną
w świąteczny nastrój swym niesamowitym koncertem "Spod Anielskich Skrzydeł"

 

Bezpieczna szkoła - odblaskowy projekt

Uczennice z naszej szkoły brały udział
w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego ''Bezpieczna szkoła - odblaskowy projekt''. Rozdanie nagród odbywało się w Starostwie Powiatowym w Radomiu.
Uczennica naszej szkoły Julia Owczarek
zajęła 3 miejsce. Gratulujemy.

 

Ślubowanie klas pierwszych

"Ślubujemy w Niepodległej"

pod tym hasłem w tym roku przywitaliśmy naszych uczniów klas pierwszych.

Odsłoniliśmy tablice upamiętniającą

Józefa Piłsudskiego i 100 lat Niepodległej

Lekcje techniki inaczej...

Uczniowie klas V naszej szkoły wzieli udział w warszwatach CastoramaLab gdzie zaczeli cykl tematyczny lekcji techniki
"Drewno- cenny surowiec"

Poznali na zajęciach etapy produkcji papieru, skąd pozyskiwany jest cenny surowiec drewno a efektem końcowym ich warsztatów było stworzenie robota w materiałów papierniczych oraz drewnianych.

Droga do Niepodległości

W drodze do Niepodległej Polski

Dzień Edukacji Narodowej

Pragniemy wszystkich powitać na uroczystości
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dziś szczególny dzień, święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi oraz tych, którzy szkołę prowadzą i nadzorują.

Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić poprzez program artystyczny przygotowany przez uczniów,
do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

 

Wizyta Policjanta

Uczniowie z klas 1 w szkole podstawowej
w Zakrzewie brali udział w zajęciach prowadzonych przez policjantów.
Funkcjonariusze rozmawiali z nimi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły, jakie kolory sygnalizatora pozwalają przejść bezpiecznie przez jezdnie,
którą stroną ulicy należy iść kiedy nie ma chodnika oraz o tym, że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy
i przez nią przebiegać.

Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak ważną rolę
dla pieszego pełnią elementy odblaskowe.
Ponadto mundurowi przypomnieli o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania najmłodsi oglądali film edukacyjny oraz poznali wyposażenie policyjne. 

 

Warsztaty z udziałem
Babć i Dziadków

Niezwykle wzruszające spotkanie...
Tym razem uczniowie klas 2 zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków do włączenia się w przygotowania do obchodów 100- lecia odzyskania Niepodległości.
Wspólne warsztaty artystyczno-wokalne z okazji Obchodów 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości z naszymi kochanymi Babciami i Dziadziusiami.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wykonywanie kotylionów, to wspaniała okazja do świętowania - łącząc pokolenia

VIII Światowy dzień tabliczki mnożenia.

28 września nasza szkoła włączyła się w obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Konkursy, mnóstwo emocji i rachunkowe rozgrywki to zawsze gwarancja dobrej zabawy
i satysfakcji.

 

Samorząd Uczniowski 2018/2019

Klaudia Kotkowska- Przewodnicząca szkoły

Ilona Kojma- Zastępca przewodniczącej

Weronika Woźniak- Skarbnik szkoły

Donata Olędzka i Adrian Tąder - Opiekunowie samorządu szkolnego

Dzień popularyzacji matematyki

14 września uczniowie klas VII i VIII wzięli udział
w IV Dniu Popularyzacji Matematyki. Organizatorem był Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Pod okiem profesorów i studentów nasi uczniowie zgłębiali tajniki matematyki i informatyki, wysłuchali ciekawych wykładów, wzięli też czynny udział w warsztatach​. Po dniu tak pełnym intelektualnych atrakcji, wszyscy stwierdziliśmy,
że Matematyka słusznie nosi zaszczytne miano Królowej Nauk.
 

WITAJ SZKOŁO

Rok szkolny 2018/ 2019

Jubileusz Zakrzewiaków

"...Jesteśmy zespołem ludowym, lecz nie zaściankowym. Staramy się łączyć to co stare z nowym..."

Foto Grzegorza Pacochy

PODSUMOWANIE INNOWACJI MATEMATYCZNEJ 2018

"WYGRAJ Z MATEMATYKĄ"

Podczas podsumowania innowacji matematycznej klas czwartych mieliśmy przyjemność gościć panią
Profesor Edytę Gruszczyk- Kolczyńską
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności.

 

POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI

ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

OTWARCIE WYSTAWY
"CZAPKI Z GŁÓW"

 

W Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie zorganizowana została wystawa pt. "Czapki z głów" przez Publiczną Szkołe Podstawową im. Jana Kochanowskiego
w Zakrzewie wraz z dyrekcja Ewą Bartel.

 

Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt eksponatów, pochodzących z różnych zakątków świata. Kolekcja ta pochodzi z prywatnych zbiorów pana Jerzego Krzosa, mieszkańca Marianowic. Ekspozycja jest dostępna od 9 marca do 23 marca br. i można ją oglądać w godzinach pracy biblioteki.

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018
W ZAKRZEWIE

Po raz drugi 6 stycznia w Zakrzewie wyruszył Orszak Trzech Króli pod hasłem: ,,Bóg jest dla wszystkich– wszyscy do stajenki” .Orszak poprowadzili Trzej Królowie, którzy reprezentowali trzy pokolenia i trzy kontynenty- Azję, Afrykę
i Europę . Kontynent Azji w kolorze zielonym reprezentowało Przedszkole Samorządowe, Afrykę- Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zakrzewie, a Europę- Publiczne Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony
i śpiewniki. Patronat medialny objęła gazeta
,,Gość Niedzielny” i Radio Plus Radom.

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

Już po raz 27 na polskiej ziemi zapłonęło Betlejemskie Światełko Pokoju - znak braterstwa, jedności i pokoju między ludźmi, nieodłączny element adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światełka Pokoju brzmi:
,,W Tobie jest światło". Od kilku lat nasza drużyna harcerska działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie przywozi Betlejemskie Światełko z Krakowa, które następnie przekazuje wszystkim, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość przy Jego blasku. Zanosząc Światełko do szkół, urzędów i parafii pragniemy jednocześnie, aby przypominało
nam o naszej codziennej służbie, czasami cichej
i pokornej, bez rozgłosu; o pogodzie ducha, której nie powinny złamać nawet najtrudniejsze dni
i pragnieniu, żeby służyć - nawet wtedy,
gdy doświadczamy rozczarowań.

 

ANDRZEJKI

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie
w darze...
Zgodnie z prastarymi wierzeniami noc Świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalalającą zerknąć w przyszłość. w dzisiejszych czasach Andrzejki są także wspaniałą okazją do wróżb, dobrej zabawy, a jednocześnie sposobem kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwalają oderwać się od rzeczywistości
i przenieść w świat fantazji...
 

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 17 listopada odbyło się w naszej szkole Ślubowanie Pierwszoklasistów.
Na uroczystość przybyła pani Jesień, która w obecności pani dyrektor, zaproszonych gości, rodziców i starszych uczniów sprawdzała gotowość pierwszaków do pasowania na uczniów. Dzieci zaprezentowały wiedzę i umiejętności, pięknie śpiewały i liczyły w matematycznej wyliczance.
Znały symbole narodowe i zasady kulturalnego zachowania. Wiedziały jak być dobrym Polakiem. Nie było łatwo, gdyż pani Jesień zadawała trudne zagadki, ale z tym także dzieci dały sobie radę. W obecności wszystkich gości PIERWSZAKI złożyły ślubowanie i zostały przez panią dyrektor pasowane na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego ważnego w ich życiu wydarzenia otrzymały piękną tarczę i dyplomy.
Po ceremonii czekała na dzieci niespodzianka, przybyli goście z wyjątkowymi darami.
Tym razem to nie materialne upominki, ale coś cenniejszego, wartościowszego: pracowitość pszczoły, mądrość sowy, chęć do zabawy konika polnego, śmiałość i odwaga lwa oraz zdolność do przyjaźni.
Dzieci wykazały się gotowością do podjęcia roli uczniów, otrzymały zasłużone oklaski i wyruszyły w ,,drogę po nowe doświadczenia i wiedzę”.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przegląd piosenki patriotycznej

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Wykształcenie to dobro, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić...

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zakrzewie

Kontakt:

Telefon: +48 610 51 25

Fax: +48 610 51 25

psp.zakrzew-interszkola@wp.pl

Adres:

Zakrzew 58D

26-652 Zakrzew

Szkoła Filialna
w Mleczkowie

 

Kontakt:

Telefon: +48 610 52 32

psp.zakrzew-interszkola@wp.pl

 

Adres:

ul. Szkolna 22

26-652 Zakrzew