Link do Oświaty Radom - inforacje i logowanie do szkół ponadpodstawowych:

https://radom.edu.com.pl/kandydat/app/login.html

 

 

#NiebieskiMaZnaczenie

Niebieski... rozpływający się w nieskończoności horyzontu... kolor nieba i wody, spokoju oraz marzeń. Barwa, która ma dla nas szczególne znaczenie - marzy o tym, aby każdy z nas miał świadomość na temat autyzmu, mógł pomóc i zareagować na potrzeby ludzi ze spektrum.

 

 

 

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Zakrzewiaki" wziął udział w XVIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Turystycznej i Patriotycznej Radom 2021 zajmując II miejsce. Gratulacje!!!

 

 

Drużyna Harcerska im. Karola Wojtyły - zdobywcy III miejsca w XVIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Turystycznej i Patriotycznej Radom 2021. Gratulacje!!!

 

 

 

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna nasza Polska cała". W ramach projektu uczniowie są zobligowani do realizacji wielu zadań. Poniżej przedstawiamy fotorelację jednego z nich - warsztatów z wyrobu z gliny. Stały się one doskonałą okazją do zapoznania dzieci z zawodem garncarza. Była to lekcja kszatłtująca talenty artystyczne. Zajęcia uczniom bardzo im się podobały i sprawiły wiele radości.

 

 

 

 

Związek Gmin „ Radomka”  serdecznie zaprasza uczniów klas  IV-VII szkoły podstawowej do wzięcia udziału w Konkursie  Fotograficznym „Cztery pory roku w dolinie Radomki”. Tematem prac jest wykonanie aktualnych  prac fotograficznych ukazujących atrakcyjne miejsca pod względem turystycznym, kulturowym czy zabytkowym w otoczeniu przyrody w jednej z pór roku identyfikujące daną gminę z terenu Związku Gmin „Radomka”. Nagrodzone zdjęcia zostaną wykorzystane do stworzenia i wydania kalendarza na 2023 rok. Głównym celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i motywowanie do doskonalenia umiejętności fotograficznych przy jednoczesnym poszukiwaniu wyjątkowych miejsc oraz zachęceniu do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych wśród dzieci i młodzieży.

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika i świetliczaka

 

 

Harcerze z naszej szkoły nagrali dla Was piosenki. Zapraszamy do wpólnego śpiewania

 

Startuje właśnie Zimowy Mistrz Wypracowań,

czyli wyczekiwany konkurs z nagrodami organizowany przez Dyktanda.pl!

To idealna okazja, aby podszlifować swoje umiejętności pisarskie, wykazać się zdobytą już wiedzą, a także zgłębić nowe zagadnienia. 

Do udziału zachęcamy wszystkich, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych - dzieci, młodzież oraz dorosłych. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Już dziś ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan

Następnie można już przystąpić do wybierania interesujących nas tematów.

Na aktywnych uczestników czekają nagrody gwarantowane! Aby je zdobyć, wystarczy zgromadzić określoną liczbę punktów. Oprócz tego przewidziane są nagrody główne, których wartość sięga dwóch tysięcy złotych!

Konkurs Zimowy Mistrz Wypracowań potrwa do końca lutego 2022 r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły  ze swoim przyjacielem- Misiem.

 

230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3- go  Maja

Pielęgnowanie tradycji i pamięć o wydarzeniach historycznych dotyczących Polski to kluczowy element życia naszej szkoły. Co roku hucznie świętowaliśmy Majowe Rocznice. W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele włączyli się w przygotowanie prezentacji multimedialnej.

Dziękujemy Wszystkim – Uczniom i Rodzicom - którzy dołożyli wszelkich starań, by mimo nauczania zdalnego, święto to było kultywowane i w tym trudnym dla nas czasie.  W tym roku nie przygotowaliśmy tradycyjnego apelu i nie odśpiewaliśmy wspólnie hymnu państwowego, ale niezależnie od okoliczności pamiętajmy o wielkich Polakach, dzięki którym żyjemy w wolnym, bezpiecznym kraju.

 Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi.

                                                                                                                                                                        Marta Lis

                                                                                                                                                                        Beata Słowik

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie rozpoczyna rekrutację do klas pierwszych. 
Serdecznie zaprasza przyszłe Pierwszaki i ich Rodziców w podróż po naszej szkole :)

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA NA ŚWITLICY SZKOLNEJ

 

BETLEJEM POLSKIE

przedstawienie z udziałem uczniów naszej szkoły

 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE OD DZIECIĘCEGO ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ZAKRZEWIAKI

 

 Harcerze życzą wszystkim

zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

 

 

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zakrzewiaki podczas pandemii nagrał zdalnie w domach utwór „Barka” w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, tym samym upamiętniając 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka. 

Jesteśmy wdzięczni Rodzicom Dzieci, samym Dzieciom i naszej Młodzieży, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomimo tak trudnego czasu, pozostając w domach, ze szczerego serca wyśpiewali ukochaną pieśń Świętemu Janowi Pawłowi II. 

Święty Janie Pawle II módl się za nami.

W nagraniu udział wzięli:

Muzyka:
Zuzanna Czerwonka – altówka
Gabrysia Magiera - skrzypce
Piotr Nowakowski – opracowanie muzyczne


Solistki:
Agata Sowa
Marysia Lesiak
Julita Firlej


Wokal:

Adaś Starzomski 

Ania Bąkowska

Ania Maj

Ania Michnicka 

Bartłomiej Faliński

Daria Bąkowska

Daria Kruk

Filip Kacprzak

Gabrysia Magiera

Julia Pawlicka

Julia Rymarczyk

Kacper Kropidłowski 

Kalina Górka

Laura Górka

Lena Kozera 

Lena Magiera

Maja Fryziel 

Maja Markiewicz

Maja Wicher 

Małgosia Lesiak

Nikodem Michnicki

Paulina Duda

Roksana Kacprzak

Wiktor Firlej

Wiktoria Bilska

Wiktoria Kiełbasa

Zuzanna Czerwonka

Zuzia Gołębiowska

Zuzia Szczepaniak


Nad realizacją nagrania czuwały Grażyna Magiera, Marta Lis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Tradycyjnie już w okresie Świąt Bożego Narodzenia Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Zakrzewiaki” przygotowuje występ bożonarodzeniowy. Tym razem padło na ponad stuletnie dzieło Lucjana Rydla pod tytułem „Betlejem Polskie”. Dzieło napisane wówczas ku pokrzepieniu serc.

Fabuła tego jasełkowego przedstawienia dzieje się w Polsce, a Maleńki Jezusek wg autora, urodził się w mroźną zimę, w szopie z widokiem na Wawel. W spektaklu pojawiają się postaci ważne w polskiej historii. Herodem jest u niego car Rosji, a trzej królowie to władcy Polski: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. Lucjan Rydel naszkicował obraz skomplikowanych losów Ojczyzny. 

W przedstawieniu usłyszeliśmy kilka pięknych kolęd i pastorałek, wśród nich „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Mizerna cicha”, jak również ponad stu pięćdziesięcioletnią kolędę żołnierska „Idzie wiarus stary”.

W przedstawieniu wzięło udział osiemdziesięcioro aktorów, w tym najmłodsi, którzy są w zespole z nami od niedawna. 

Mamy nadzieję, że ta barwna i zróżnicowana opowieść przypadła do gustu zarówno starszym, jak i najmłodszym widzom. Przedstawienie miało bawić, wzruszać i skłaniać do refleksji…

 

Marta Lis

 

 

IV Orszak Trzech Króli w Zakrzewie

Około tysiąca osób wzięło udział w orszaku zmierzającym do szopki, by pokłonić się Dzieciątku.

W wydarzeniu jak co roku aktywny udział wzięła nasza szkoła. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

 


 

Akademia z okazji Święta Niepodległości 2019

W żołnierskiej pieśni... 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

 

 

 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ 

IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W ZAKRZEWIE

 

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Szkoły Filialnej w Mleczkowie. W tym roku przypada 80-rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego oprawa tego święta była niezwykle patriotyczna. Biało-czerwone kotyliony, dekoracja, bezbłędnie odśpiewany hymn Polski oraz pięknie wyrecytowane wiersze zrobiły wrażenie na wszystkich.

To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 25 października 2019r. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający-wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas I wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia.

Podniosłą uroczystość rozpoczął ks. proboszcz Ireneusz Kosecki, który całą brać szkolną oddał pod opiekę Opatrzności Bożej i uroczyście pobłogosławił. Następnie pani dyrektor szkoły Ewa Bartel powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której ,,oddała głos’’. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły 61 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania czekało ich uroczyste i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym, wielkim ołówkiem, którego dokonała pani dyrektor szkoły Ewa Bartel oraz pani Zofia Maj - dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Informacji i Kultury w Zakrzewie. ,,Pasuję Cię na ucznia’’ – mówiła dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Potem było mnóstwo życzeń i prezentów. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ,,słodkie’’ przyjęcie dla swoich podopiecznych. 

Dzień ten z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach nasze szkoły.

Marzena Chłopecka

 

 

 

 

 

KURAKAS - WYSŁANNICY INKÓW

22 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej i niecodziennej lekcji muzyki. Był to występ zespołu Kurakas z Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz" . To peruwiańsko-polska grupa muzyczna, która prezentuje muzykę ludów Ameryki Łacińskiej. Na występie można było zobaczyć i posłuchać brzmienia tradycyjnych instrumentów charakterystycznych dla tej grupy etnicznej, takich jak: zampońas, quena, chajchas, bombo, charango. Dzieci brały udział w konkursach i miały okazję zaśpiewać, zatańczyć i zagrać z zespołem.

 

 

 

Plejada gwiazd na koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

 

Odpady były, są i będą

Nie ma możliwości, żeby śmieci nagle przestały powstawać, dlatego uczniowie naszej szkoły musieli uświadomić sobie ich istnienie i nauczyć się z nimi postępować. Służyły temu zajecia proekologiczne przeprowadzone dla nich w dniu 2 października 2019 przez przedstawiciela Radkom-u. Uczniowie poznawali sposoby ograniczania odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym, właściwej segregacji odpadów i recyklingu.

 

 

 

CodeWeek w naszej szkole

CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania, odbywa się w całej Europie. W tym roku również nasza szkoła brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie klas 4, 5, 6 oraz 7 brali udział w zajęciach dotyczących programowania.

 

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Radomiu i powiecie.

Najlepszym wynikiem egzaminów w naszej szkole okazał się Patryk Firlej ogromne gratulacje :D

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
Życzymy wszystkim słonecznych, pełnych wrażeń i BEZPIECZNYCH wakacji!!!

W dniu 17go czerwca 2019 roku oficjalnie pożegnaliśmy się
z absolwentami naszych 8 klas.

Wizyta Biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej Piotra Turzyńskiego

Bądź pozdrowiony Gościu nasz!

Świeto Konstytucji

Święto Flagi

Święto Pracy

Uczniowie Gimnazjum oraz Publicznej Szkoły Podstawowej zaprezentowali nam historyczną opowieść
o losach Hubala oraz Polsce

Pasowanie na czytelnika i świetliczaka

 

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, które odbyło się 21 marca 2019r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika i świetliczaka to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki  
oraz świetlicy. Po przedstawieniu przygotowanym przez asystentów bibliotecznych, pierwszaki – skupione i poważne uroczyście  przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z innych mądrości
i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a także świetnie zdały egzamin ze znajomości regulaminu świetlicy. Po przyrzeczeniu nastąpiło  wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wypożyczenie pierwszej książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka
i świetlica będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów.

Cieszymy się, że wkrótce do nas dołączycie!

 

Kurs Zastępowych i Przybocznych

23 marca w godzinach od 9:00 do 20:30 w naszej szkole odbył się Kurs Zastępowych i Przybocznych dla wszystkich drużyn z powiatu radomskiego.
27 uczestników kursu otrzymało patenty zastępowych.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zakrzewie

Kontakt:

Telefon: +48 610 51 25

Fax: +48 610 51 25

psp.zakrzew-interszkola@wp.pl

Adres:

Zakrzew 58D

26-652 Zakrzew

Szkoła Filialna
w Mleczkowie

 

Kontakt:

Telefon: +48 610 52 32

psp.zakrzew-interszkola@wp.pl

 

Adres:

ul. Szkolna 22

26-652 Zakrzew