Harcerze z naszej szkoły nagrali dla Was piosenki. Zapraszamy do wpólnego śpiewania.

 

25 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły  ze swoim przyjacielem- Misiem.

 

230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3- go  Maja

Pielęgnowanie tradycji i pamięć o wydarzeniach historycznych dotyczących Polski to kluczowy element życia naszej szkoły. Co roku hucznie świętowaliśmy Majowe Rocznice. W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele włączyli się w przygotowanie prezentacji multimedialnej.

Dziękujemy Wszystkim – Uczniom i Rodzicom - którzy dołożyli wszelkich starań, by mimo nauczania zdalnego, święto to było kultywowane i w tym trudnym dla nas czasie.  W tym roku nie przygotowaliśmy tradycyjnego apelu i nie odśpiewaliśmy wspólnie hymnu państwowego, ale niezależnie od okoliczności pamiętajmy o wielkich Polakach, dzięki którym żyjemy w wolnym, bezpiecznym kraju.

 Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi.

                                                                                                                                                                        Marta Lis

                                                                                                                                                                        Beata Słowik

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie rozpoczyna rekrutację do klas pierwszych. 
Serdecznie zaprasza przyszłe Pierwszaki i ich Rodziców w podróż po naszej szkole :)

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA NA ŚWITLICY SZKOLNEJ

 

BETLEJEM POLSKIE

przedstawienie z udziałem uczniów naszej szkoły

 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE OD DZIECIĘCEGO ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ZAKRZEWIAKI

 

 Harcerze życzą wszystkim

zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

 

 

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zakrzewiaki podczas pandemii nagrał zdalnie w domach utwór „Barka” w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, tym samym upamiętniając 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka. 

Jesteśmy wdzięczni Rodzicom Dzieci, samym Dzieciom i naszej Młodzieży, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomimo tak trudnego czasu, pozostając w domach, ze szczerego serca wyśpiewali ukochaną pieśń Świętemu Janowi Pawłowi II. 

Święty Janie Pawle II módl się za nami.

W nagraniu udział wzięli:

Muzyka:
Zuzanna Czerwonka – altówka
Gabrysia Magiera - skrzypce
Piotr Nowakowski – opracowanie muzyczne


Solistki:
Agata Sowa
Marysia Lesiak
Julita Firlej


Wokal:

Adaś Starzomski 

Ania Bąkowska

Ania Maj

Ania Michnicka 

Bartłomiej Faliński

Daria Bąkowska

Daria Kruk

Filip Kacprzak

Gabrysia Magiera

Julia Pawlicka

Julia Rymarczyk

Kacper Kropidłowski 

Kalina Górka

Laura Górka

Lena Kozera 

Lena Magiera

Maja Fryziel 

Maja Markiewicz

Maja Wicher 

Małgosia Lesiak

Nikodem Michnicki

Paulina Duda

Roksana Kacprzak

Wiktor Firlej

Wiktoria Bilska

Wiktoria Kiełbasa

Zuzanna Czerwonka

Zuzia Gołębiowska

Zuzia Szczepaniak


Nad realizacją nagrania czuwały Grażyna Magiera, Marta Lis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Tradycyjnie już w okresie Świąt Bożego Narodzenia Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Zakrzewiaki” przygotowuje występ bożonarodzeniowy. Tym razem padło na ponad stuletnie dzieło Lucjana Rydla pod tytułem „Betlejem Polskie”. Dzieło napisane wówczas ku pokrzepieniu serc.

Fabuła tego jasełkowego przedstawienia dzieje się w Polsce, a Maleńki Jezusek wg autora, urodził się w mroźną zimę, w szopie z widokiem na Wawel. W spektaklu pojawiają się postaci ważne w polskiej historii. Herodem jest u niego car Rosji, a trzej królowie to władcy Polski: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. Lucjan Rydel naszkicował obraz skomplikowanych losów Ojczyzny. 

W przedstawieniu usłyszeliśmy kilka pięknych kolęd i pastorałek, wśród nich „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Mizerna cicha”, jak również ponad stu pięćdziesięcioletnią kolędę żołnierska „Idzie wiarus stary”.

W przedstawieniu wzięło udział osiemdziesięcioro aktorów, w tym najmłodsi, którzy są w zespole z nami od niedawna. 

Mamy nadzieję, że ta barwna i zróżnicowana opowieść przypadła do gustu zarówno starszym, jak i najmłodszym widzom. Przedstawienie miało bawić, wzruszać i skłaniać do refleksji…

 

Marta Lis

 

 

IV Orszak Trzech Króli w Zakrzewie

Około tysiąca osób wzięło udział w orszaku zmierzającym do szopki, by pokłonić się Dzieciątku.

W wydarzeniu jak co roku aktywny udział wzięła nasza szkoła. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

 


 

Akademia z okazji Święta Niepodległości 2019

W żołnierskiej pieśni... 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

 

 

 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ 

IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W ZAKRZEWIE

 

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Szkoły Filialnej w Mleczkowie. W tym roku przypada 80-rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego oprawa tego święta była niezwykle patriotyczna. Biało-czerwone kotyliony, dekoracja, bezbłędnie odśpiewany hymn Polski oraz pięknie wyrecytowane wiersze zrobiły wrażenie na wszystkich.

To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 25 października 2019r. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający-wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas I wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia.

Podniosłą uroczystość rozpoczął ks. proboszcz Ireneusz Kosecki, który całą brać szkolną oddał pod opiekę Opatrzności Bożej i uroczyście pobłogosławił. Następnie pani dyrektor szkoły Ewa Bartel powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której ,,oddała głos’’. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły 61 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania czekało ich uroczyste i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym, wielkim ołówkiem, którego dokonała pani dyrektor szkoły Ewa Bartel oraz pani Zofia Maj - dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Informacji i Kultury w Zakrzewie. ,,Pasuję Cię na ucznia’’ – mówiła dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Potem było mnóstwo życzeń i prezentów. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ,,słodkie’’ przyjęcie dla swoich podopiecznych. 

Dzień ten z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach nasze szkoły.

Marzena Chłopecka

 

 

 

 

 

KURAKAS - WYSŁANNICY INKÓW

22 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej i niecodziennej lekcji muzyki. Był to występ zespołu Kurakas z Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz" . To peruwiańsko-polska grupa muzyczna, która prezentuje muzykę ludów Ameryki Łacińskiej. Na występie można było zobaczyć i posłuchać brzmienia tradycyjnych instrumentów charakterystycznych dla tej grupy etnicznej, takich jak: zampońas, quena, chajchas, bombo, charango. Dzieci brały udział w konkursach i miały okazję zaśpiewać, zatańczyć i zagrać z zespołem.

 

 

 

Plejada gwiazd na koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

 

Odpady były, są i będą

Nie ma możliwości, żeby śmieci nagle przestały powstawać, dlatego uczniowie naszej szkoły musieli uświadomić sobie ich istnienie i nauczyć się z nimi postępować. Służyły temu zajecia proekologiczne przeprowadzone dla nich w dniu 2 października 2019 przez przedstawiciela Radkom-u. Uczniowie poznawali sposoby ograniczania odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym, właściwej segregacji odpadów i recyklingu.

 

 

 

CodeWeek w naszej szkole

CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania, odbywa się w całej Europie. W tym roku również nasza szkoła brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie klas 4, 5, 6 oraz 7 brali udział w zajęciach dotyczących programowania.

 

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Radomiu i powiecie.

Najlepszym wynikiem egzaminów w naszej szkole okazał się Patryk Firlej ogromne gratulacje :D

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
Życzymy wszystkim słonecznych, pełnych wrażeń i BEZPIECZNYCH wakacji!!!

W dniu 17go czerwca 2019 roku oficjalnie pożegnaliśmy się
z absolwentami naszych 8 klas.

Wizyta Biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej Piotra Turzyńskiego

Bądź pozdrowiony Gościu nasz!

Świeto Konstytucji

Święto Flagi

Święto Pracy

Uczniowie Gimnazjum oraz Publicznej Szkoły Podstawowej zaprezentowali nam historyczną opowieść
o losach Hubala oraz Polsce

Pasowanie na czytelnika i świetliczaka

 

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, które odbyło się 21 marca 2019r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika i świetliczaka to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki  
oraz świetlicy. Po przedstawieniu przygotowanym przez asystentów bibliotecznych, pierwszaki – skupione i poważne uroczyście  przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z innych mądrości
i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a także świetnie zdały egzamin ze znajomości regulaminu świetlicy. Po przyrzeczeniu nastąpiło  wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wypożyczenie pierwszej książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka
i świetlica będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów.

Cieszymy się, że wkrótce do nas dołączycie!

 

Kurs Zastępowych i Przybocznych

23 marca w godzinach od 9:00 do 20:30 w naszej szkole odbył się Kurs Zastępowych i Przybocznych dla wszystkich drużyn z powiatu radomskiego.
27 uczestników kursu otrzymało patenty zastępowych.

 

Światowy dzień liczby Pi

14 marca nasi uczniowie włączyli się w świętowanie Dnia Liczby Pi. Były prelekcje na temat tej tajemniczej liczby oraz pyszne Pi-erniczki, dla wszystkich którzy ją poznali. Okazało się, że nie taka straszna ta niewymierność...

Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku w PSP na Bielisze

13 marca nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku zorganizowanym w PSP
na Bielisze. Udało na się wywalczyć dwa zaszczytne tytuły: Mistrz Rachunku wśród klas czwartych - Kacper Kalbarczyk oraz Mistrz Rachunku wśród klas ósmych - Aleksandra Michalik. Serdecznie gratulujemy!!! Wszystkim pozostałym uczniom, którzy nas reprezentowali ogromnie dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej Szkoły.

 

Koncert i spotkanie

Koncert Krzysztofa Orzechowskiego, muzyk multiinstrumentalista, wolakista.
Spotkanie z wybitnym muzykiem ludowym, finalistą IV edycji programu TVN Mam Talent Góralem z Beskidu Żywieckiego Panem Jacentym Ignatowiczem.

 

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka
w klasach II naszej szkoły

Piękne wspomnienia z uroczystości Dnia Babci
i Dziadka. Przeżyjmy to jeszcze raz

Bezpieczne ferie zimowe 2019

Na dzień przed rozpocząciem zimowych ferii 2019 na mazowszu w naszej szkole odbył się apel
o rozwagę i zachowanie szczegółnej ostrożności podczas zabaw w czasie ferii.

Gościli u nas przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie panowie: Sławomir Pachniak oraz Mirosław Molga, którzy wraz
z zespołem nauczycieli przeprowadzili szkolenie na temat zachowania w trudnych sytuacjach min. na lodzie. Obejrzeliśmy przygotowane przez uczniów naszej szkoły prezentacje multimedialne na temat bezpiecznych ferii oraz filmów ku przestrodze Państwowej Straży Pożarnej
w Radomiu.

 

Orszak Trzech Króli w Zakrzewie

"Odnowi Oblicze Ziemi"
Po raz trzeci ulicami Zakrzewa przeszedł Orszak Trzech Króli.
Organizatorami byli: parafia św. Jana Chrzciciela, szkoła podstawowa, gimnazjum, przedszkole oraz gmina Zakrzew.

Trzy kontynenty...
Azja, Afryka, Europa.

Za pośrednictwem Radia Plus Radom chcielibyśmy przybliżyć Państwu to co działo się dziś w naszej gminie.

Więcej szczegółów już wkrótce...
Zapraszamy

 

Spod Anielskich skrzydeł

Zespół Zakrzewiaki oraz małe Zakrzewiaki wprowadziły całą społeczność szkolną
w świąteczny nastrój swym niesamowitym koncertem "Spod Anielskich Skrzydeł"

 

Bezpieczna szkoła - odblaskowy projekt

Uczennice z naszej szkoły brały udział
w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego ''Bezpieczna szkoła - odblaskowy projekt''. Rozdanie nagród odbywało się w Starostwie Powiatowym w Radomiu.
Uczennica naszej szkoły Julia Owczarek
zajęła 3 miejsce. Gratulujemy.

 

Ślubowanie klas pierwszych

"Ślubujemy w Niepodległej"

pod tym hasłem w tym roku przywitaliśmy naszych uczniów klas pierwszych.

Odsłoniliśmy tablice upamiętniającą

Józefa Piłsudskiego i 100 lat Niepodległej

Lekcje techniki inaczej...

Uczniowie klas V naszej szkoły wzieli udział w warszwatach CastoramaLab gdzie zaczeli cykl tematyczny lekcji techniki
"Drewno- cenny surowiec"

Poznali na zajęciach etapy produkcji papieru, skąd pozyskiwany jest cenny surowiec drewno a efektem końcowym ich warsztatów było stworzenie robota w materiałów papierniczych oraz drewnianych.

Droga do Niepodległości

W drodze do Niepodległej Polski

Dzień Edukacji Narodowej

Pragniemy wszystkich powitać na uroczystości
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dziś szczególny dzień, święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi oraz tych, którzy szkołę prowadzą i nadzorują.

Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić poprzez program artystyczny przygotowany przez uczniów,
do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

 

Wizyta Policjanta

Uczniowie z klas 1 w szkole podstawowej
w Zakrzewie brali udział w zajęciach prowadzonych przez policjantów.
Funkcjonariusze rozmawiali z nimi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły, jakie kolory sygnalizatora pozwalają przejść bezpiecznie przez jezdnie,
którą stroną ulicy należy iść kiedy nie ma chodnika oraz o tym, że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy
i przez nią przebiegać.

Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak ważną rolę
dla pieszego pełnią elementy odblaskowe.
Ponadto mundurowi przypomnieli o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania najmłodsi oglądali film edukacyjny oraz poznali wyposażenie policyjne. 

 

Warsztaty z udziałem
Babć i Dziadków

Niezwykle wzruszające spotkanie...
Tym razem uczniowie klas 2 zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków do włączenia się w przygotowania do obchodów 100- lecia odzyskania Niepodległości.
Wspólne warsztaty artystyczno-wokalne z okazji Obchodów 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości z naszymi kochanymi Babciami i Dziadziusiami.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wykonywanie kotylionów, to wspaniała okazja do świętowania - łącząc pokolenia

VIII Światowy dzień tabliczki mnożenia.

28 września nasza szkoła włączyła się w obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Konkursy, mnóstwo emocji i rachunkowe rozgrywki to zawsze gwarancja dobrej zabawy
i satysfakcji.

 

Samorząd Uczniowski 2018/2019

Klaudia Kotkowska- Przewodnicząca szkoły

Ilona Kojma- Zastępca przewodniczącej

Weronika Woźniak- Skarbnik szkoły

Donata Olędzka i Adrian Tąder - Opiekunowie samorządu szkolnego

Dzień popularyzacji matematyki

14 września uczniowie klas VII i VIII wzięli udział
w IV Dniu Popularyzacji Matematyki. Organizatorem był Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Pod okiem profesorów i studentów nasi uczniowie zgłębiali tajniki matematyki i informatyki, wysłuchali ciekawych wykładów, wzięli też czynny udział w warsztatach​. Po dniu tak pełnym intelektualnych atrakcji, wszyscy stwierdziliśmy,
że Matematyka słusznie nosi zaszczytne miano Królowej Nauk.
 

WITAJ SZKOŁO

Rok szkolny 2018/ 2019

Jubileusz Zakrzewiaków

"...Jesteśmy zespołem ludowym, lecz nie zaściankowym. Staramy się łączyć to co stare z nowym..."

Foto Grzegorza Pacochy

PODSUMOWANIE INNOWACJI MATEMATYCZNEJ 2018

"WYGRAJ Z MATEMATYKĄ"

Podczas podsumowania innowacji matematycznej klas czwartych mieliśmy przyjemność gościć panią
Profesor Edytę Gruszczyk- Kolczyńską
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności.

 

POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI

ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

OTWARCIE WYSTAWY
"CZAPKI Z GŁÓW"

 

W Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie zorganizowana została wystawa pt. "Czapki z głów" przez Publiczną Szkołe Podstawową im. Jana Kochanowskiego
w Zakrzewie wraz z dyrekcja Ewą Bartel.

 

Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt eksponatów, pochodzących z różnych zakątków świata. Kolekcja ta pochodzi z prywatnych zbiorów pana Jerzego Krzosa, mieszkańca Marianowic. Ekspozycja jest dostępna od 9 marca do 23 marca br. i można ją oglądać w godzinach pracy biblioteki.

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018
W ZAKRZEWIE

Po raz drugi 6 stycznia w Zakrzewie wyruszył Orszak Trzech Króli pod hasłem: ,,Bóg jest dla wszystkich– wszyscy do stajenki” .Orszak poprowadzili Trzej Królowie, którzy reprezentowali trzy pokolenia i trzy kontynenty- Azję, Afrykę
i Europę . Kontynent Azji w kolorze zielonym reprezentowało Przedszkole Samorządowe, Afrykę- Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zakrzewie, a Europę- Publiczne Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony
i śpiewniki. Patronat medialny objęła gazeta
,,Gość Niedzielny” i Radio Plus Radom.

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

Już po raz 27 na polskiej ziemi zapłonęło Betlejemskie Światełko Pokoju - znak braterstwa, jedności i pokoju między ludźmi, nieodłączny element adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światełka Pokoju brzmi:
,,W Tobie jest światło". Od kilku lat nasza drużyna harcerska działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie przywozi Betlejemskie Światełko z Krakowa, które następnie przekazuje wszystkim, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość przy Jego blasku. Zanosząc Światełko do szkół, urzędów i parafii pragniemy jednocześnie, aby przypominało
nam o naszej codziennej służbie, czasami cichej
i pokornej, bez rozgłosu; o pogodzie ducha, której nie powinny złamać nawet najtrudniejsze dni
i pragnieniu, żeby służyć - nawet wtedy,
gdy doświadczamy rozczarowań.

 

ANDRZEJKI

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie
w darze...
Zgodnie z prastarymi wierzeniami noc Świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalalającą zerknąć w przyszłość. w dzisiejszych czasach Andrzejki są także wspaniałą okazją do wróżb, dobrej zabawy, a jednocześnie sposobem kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwalają oderwać się od rzeczywistości
i przenieść w świat fantazji...
 

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 17 listopada odbyło się w naszej szkole Ślubowanie Pierwszoklasistów.
Na uroczystość przybyła pani Jesień, która w obecności pani dyrektor, zaproszonych gości, rodziców i starszych uczniów sprawdzała gotowość pierwszaków do pasowania na uczniów. Dzieci zaprezentowały wiedzę i umiejętności, pięknie śpiewały i liczyły w matematycznej wyliczance.
Znały symbole narodowe i zasady kulturalnego zachowania. Wiedziały jak być dobrym Polakiem. Nie było łatwo, gdyż pani Jesień zadawała trudne zagadki, ale z tym także dzieci dały sobie radę. W obecności wszystkich gości PIERWSZAKI złożyły ślubowanie i zostały przez panią dyrektor pasowane na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego ważnego w ich życiu wydarzenia otrzymały piękną tarczę i dyplomy.
Po ceremonii czekała na dzieci niespodzianka, przybyli goście z wyjątkowymi darami.
Tym razem to nie materialne upominki, ale coś cenniejszego, wartościowszego: pracowitość pszczoły, mądrość sowy, chęć do zabawy konika polnego, śmiałość i odwaga lwa oraz zdolność do przyjaźni.
Dzieci wykazały się gotowością do podjęcia roli uczniów, otrzymały zasłużone oklaski i wyruszyły w ,,drogę po nowe doświadczenia i wiedzę”.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przegląd piosenki patriotycznej

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Wykształcenie to dobro, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić...

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zakrzewie

Kontakt:

Telefon: +48 610 51 25

Fax: +48 610 51 25

psp.zakrzew-interszkola@wp.pl

Adres:

Zakrzew 58D

26-652 Zakrzew

Szkoła Filialna
w Mleczkowie

 

Kontakt:

Telefon: +48 610 52 32

psp.zakrzew-interszkola@wp.pl

 

Adres:

ul. Szkolna 22

26-652 Zakrzew